logo

ARITMA ÇAMURLARI

ARITMA ÇAMURLARI


Türkiye’de en önemli sorunlardan biride evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde oluşan arıtma çamurlarının değerlendirilmesi ve bertarafıdır.


MNE ÇEVRE, evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesislerinde oluşan arıtma çamurlarının değerlendirilmesi ve bertarafı alanında edinmiş olduğu deneyimleri ve profesyonelliği doğrultusunda arıtma çamurlarının susuzlaştırılması, kurutulması, stabilizasyonu, kompost üretimi, anaerobik fermantasyonu, yakılması ve gazlaştırılması ile ilgili en uygun teknolojileri belirleme, fizibilite çalışmaları yapma, uygulama projeleri, ihale dokümanları ve şartnameleri hazırlama, çevresel stratejiler ve çevre finansmanı alanlarında mühendislik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.


Arıtma çamuru yakılmasıyla elde edilen enerjinin elektrik enerjisine dönüşümü, kompost ve stabilizasyon tesislerinde elde edilen ürünlerin tarımda kullanımı konularında çalışmalar yapmaktadır.


MNE ÇEVRE; evsel ve endüstriyel arıtma çamurlarının yönetimi projeleri, tesislerin ve ünitelerin planlanmasından ihale prosedürüne kadar geniş bir yelpazede yer alan hizmetleri multidisipliner uzman ekibi ile yürütmektedir.


Evsel ve endüstriyel arıtma çamurlarının susuzlaştırılması, kurutulması, stabilize edilmesi, kompost üretimi, anaerobik fermantasyonu ve yakılması tesislerinde çalışanlara eğitim hizmetleri vermektedir.