logo

HAVA KİRLİLİĞİ VE ÖLÇÜMÜ

HAVA KİRLİLİĞİ VE ÖLÇÜMÜ


Termik santral, demir çelik sanayi, petrokimya sanayi, çimento sanayi, kireç sanayi, çöp yakma gibi tesislerden salımlanan partikül ve gaz kirleticilerin torbalı filtre, elektrofiltre, desülfürüzasyon, denitrifikasyon, absorpsiyon metotlarıyla arıtılması gerekmektedir.


MNE ÇEVRE; termik santrallerden, sanayi tesislerinden ve çöp yakma tesislerinden salımlanan partikül ve gaz kirleticilerin arıtılması ve bertarafında uygun teknolojilerin belirlenmesi, fizibilite çalışmalarının yapılması, uygulama projelerinin, ihale dokümanlarının ve şartnamelerinin hazırlanması, çevresel stratejiler ve çevre finansmanı alanlarında mühendislik ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.


MNE ÇEVRE; termik santrallerden, sanayi tesislerinden ve çöp yakma tesislerinden salımlanan partikül ve gaz kirleticilerin yönetimi projeleri, tesislerin ve ünitelerin planlanmasından ihale prosedürüne kadar geniş bir yelpazede yer alan hizmetleri multidisipliner uzman ekibi ile yürütmektedir.


Şehirlerde hava kalitesi izleme ağı oluşturulması, ölçüm yerlerinin belirlenmesi ve hava kalitesi modellemesi çalışmaları yapmaktadır.


Sanayinin yoğun olduğu bölgelerin havasında hava kalitesinin iyileştirilmesi için sanayi tesislerinden salımlanan kirleticilerin emisyon kapasitelerinin belirlenmesi ile ilgili modelleme çalışmaları yapmaktır.


Termik santral, demir çelik sanayi, petrokimya sanayi, çimento sanayi, kireç sanayi, çöp yakma gibi tesislerdeki torbalı filtre, elektrofiltre, desülfürüzasyon, denitrifikasyon ve absorpsiyon gibi arıtma ünitelerinin ekonomik ve verimli işletilmesi, baca gazı deşarj izni standartları hakkında çalışanlara eğitim hizmetleri vermektedir.